KEMAL UÇAR VE ERSİN UÇAR

ALTINÇELİK PARA KASALARI YÖNETİM KURULU BAŞKANI ERSİN UÇAR, IJS FUARI, MİB SEÇİMLERİ VE BAYRAM TEBRİK DİLEKLERİ…

Altınçelik Para Kasaları yönetim kurulu başkanı Ersin UÇAR ‘’IJS bu yıl da oldukça başarılı geçti. Biz de firmamızı en iyi şekilde temsil ederek fuar dan mutlu ayrıldık.’’ Dedi. Uçar, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Mücevher İhracatçıları Birliği seçimiyle başkan seçilen Burak Yakın ve ekibini tebrik ederek, ’’Hizmet yarışının bayrağını devralan yeni MİB başkanı Burak Yakın’ı tebrik ediyorum ve bu önemli görev için başarılarını diliyorum’’ diye belirtti.

Aynı zamanda Uçar, yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla, Ramazan ayının hoşgörü ayı olduğuna dikkat çekti. Uçar ‘’ Dargınlıkların unutulduğu, kardeşlik duygularının pekiştirildiği, milli ve manevi değerlerin yaşatıldığı Ramazan ayında , birlik ve beraberliğinin kuvvetlenmesinde önemi çok büyük. Ramazan ayı ve sonrasında karşılayacağımız Ramazan bayramının herkese bereket, huzur ve barış getirmesini diliyorum.’’

GOLDEN LİFE NİSAN 2022 RÖPORTAJI

Çelik Kasa Alırken Dikkat edilmesi gerekenler.

Çelik kasa almak isteyen kişiler ya da firmalar için Çelik Kasa satın almak her zaman zorlu bir iştir.  Çünkü doğru Çelik Kasayı ya da Çelik Kasa Modellerini seçmeniz gerekir ve seçimlerinde hata yapma lüksünüz yoktur. Bu nedenle, değerli öğeleriniz için Çelik Kasanın ebatları, kalitesinin dışında mümkün olan en yüksek güvenliği elde etmek için sektördeki en iyi markaları belirlemek ve ürünlerin güvenlik derecelerini öğrenmek önemlidir. Aslında daha ucuz diye alacağınız her Çelik Kasa değerli ürünlerinizi korumaya sahip olmayan her çelik kasa size daha fazla zarar verecektir. Çelik kasa sektörünün saygın markalarından biri olan ALTINÇELİK Para Kasaları bu konuda müşterilerine bir ürün satmak yerine, kullanım amacınıza uygun, ürünün kullanılacağı mekân ve çevresel faktörleri bir bütün olarak değerlendirilmesinde 48 yıllık bilgi birikimlerimizi aktararak en doğru ürüne karar vermesine yardımcı olmaktır.

blog7

Kuyumcuların kasa konusunda güvenecekleri liman; ALTINÇELİK

İhtisas sahibi oldukları güvenlik kasaları konusunda kendini geliştiren ve yenileyen Altınçelik , kasa üretimi konusunda ürün yelpazesini gün geçtikçe genişletiyor. Altınçelik Yönetim Kurulu Başkanı Ersin UÇAR, ”her işi yapmak değil, en iyi olduğumuz işi yapmak” felsefesini izlediklerini bu konuda mağazalarında tüketiciyi yanıltmadan ve üzmeden istedikleri her ürüne kolayca ulaşabileceklerini söyledi…

blog6

46 Yıl Boyunca Kendisine Duyulan Güveni Boşa Çıkarmadı

46 Yıl Boyunca Kendisine Duyulan Güveni Boşa Çıkarmadı

“AltınÇelik”
Para, değerli emtia ve değerli madenleri güvenle saklamak için 46 yıl önce temelleri atılan AltınÇelik Kasa; aradan geçen bunca yıl içinde kullanıcılarının hep yüzünü güldürdü. Bugüne kadar çeşitli hırsızlık olayları karşısında, en yüksek korumayı sağlayan ve açılmayan AltınÇelik kasaları; bütün birikimlerini kendisine emanet edenleri bir gün bile hayal kırıklığına uğratmadı.

Kemal Uçar tarafından 1974 yılında 50 m2’lik küçük bir dükkanda temelleri atılan AltınÇelik Para Kasaları; şu anda 3500 m2 büyüklüğündeki üretim tesisi ve firmanın ikinci kuşağı Ersin Uçar tarafından geleceğe emin adımlarla taşınıyor. Bugüne kadar binlerce kuyumcunun tercihi olan AltınÇelik; yüzde yüz Türk ustalarının bilgi ve birikimiyle yarım asra yaklaşan bir başarı öyküsüne sahip.

AltınÇelik markasının yıllar içinde birçok farklı sektöre kasalarını sunduğunu ama her zaman Kuyumculuk sektörünün markanın amiral gemisi olarak yer aldığını belirten Ersin Uçar; “Markamızın isminde, kuyumculuk sektörünün en değerli madeni, altının ismi yer alıyor. 46 yıllık süre içinde binlerce kuyumcunun en değer verdiği emtiaları güven içinde koruma altına aldık. Bazı kasalarımız artık işin başında olan ikinci nesil kuyumculara hizmet ediyor. Titiz işçiliğimiz, işimize verdiğimiz büyük önem ve kıymetli mesleki tecrübemiz ile sektör mensuplarına sadece bir ürün sunmuyor, nesilden nesle güvenle aktarılacak etkin güvenlik sağlıyoruz” diye konuştu.

Günümüzde kasa ihtiyacının maddi manevi değerlerini korumak isteyen herkesi kapsadığını, kasa seçiminde, kişilerin bazı sorulara net yanıt vermeleri ve ihtiyaçlarını net bir şekilde kendileriyle paylaşmaları gerektiğini vurgulayan Uçar; “Müşterimiz bizim onlarca modelimiz arasından birini isteyebilir ama biz kişinin ihtiyacına uygun olan modelimizi verme konusunda ısrarcı oluruz. Kasa işinde hata yapma veya ikinci bir şans elde etme lüksünüz yok. O yüzden sizin kullanım amacınıza en uygun kasayı seçmeniz büyük önem teşkil ediyor” dedi.

AltınÇelik Kasa fabrikasında üretilen kasaların büyük çoğunluğunun Dünyanın çok farklı noktalarında yer alan ülkelere ihraç edildiğini dile getiren Uçar; bir kasanın çok fazla elektronik donanıma sahip olmasının ekstra güvenli olacağı anlamına gelmediğini, kasanın en kıymetli bölümünün; bir bütün halinde sağlam gövde yapısıyla koordineli çalışan kilit mekanizması olduğunu ifade etti.

blog4

Altınçelik Para Kasaları 2021 Yılı Hedefleri

Altınçelik Para Kasaları 2021 yılı hedeflerimiz;

3500m2 kapalı alanda hizmet verdiğimiz Firuzköy fabrikamızı bu yıl başlayacak olan çalışmalarımızla 9500m2’ye çıkarmayı ve bu yenileme sürecini 2023’de bitirmeyi hedefliyoruz. son teknoloji ile donatılmış, yeni modellerimizi ürettiğimiz, üretim kapasitemizi ve üretim hızımızı daha da arttırdığımız ar-ge çalışmalarımıza hız verecek  büyük bir tesis olacak. Hedefimiz; yurtiçin de olduğu gibi yurt dışında da gerek ürün gerek yatırımlarımızla ALTINÇELİK markamızı enternasyonal bir marka haline getirmek. 

Altınçelik avcılar fabrika

Golden Life Ersin Uçar Röportaj

Altınçelik Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Uçar, corona virüs salgınıyla ilgili olarak açıklama yaptı.

Altınçelik Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Uçar, son dönemdeki corona virüs salgınıyla ilgili olarak ; ”Tüm dünyaca etkisi altında kaldığımız corona virüsün sıkıntılarını yaşamaktayız.Hem sağlığımız hem de iş dünyası açısından ciddi problemleri de gözlemliyoruz. Umuyorum ki bu süreci kendimizi koruyarak, maskemizi takarak ve belirtilen sağlık kurallarına riayet göstererek  sağlıklı bir şekilde atlatacağımızı düşünüyorum. Aynı hassasiyeti gösteren çalışma arkadaşlarımızla yatırımlarımıza devam ederek dostlarımızla ekonomimiz için gereken atılımlarla bu sürecin üstesinden geleceğiz.” 

Altınçelik firma sahibi

Kalite ve Güven

KALİTE İLE GÜVENİ BİRLEŞTİREN MARKA; ALTINÇELİK

Çelik para kasası üreticisi olarak Türkiye pazarının lideri Altınçelik, kalite ile güveni birleştiriyor. Yurtdışı piyasasında da adından söz ettiren firma, ürettiği kasalarla müşterilerinin güvenlik endişesini ortadan kaldırıyor.

1974’de Kemal UÇAR tarafından kurulan Altınçelik ,1996 yılında oğlu Ersin UÇAR ile ivme kazandıran bir üretim anlayışıyla sektöre adını sektöre kazıyan firma bugün, Avcılar firuzköy’de bulunan fabrikası, Avcılar E5 ,Çemberlitaş ve kuyumcukent mağazaları ile tüm kasa kullanıcılarına hizmet veriyor. Çelkik kasa üreticisi olarak Türkiye piyasasında lider konumda olan Altınçelik, maksimum güvenlik, kaliteli üretim ve müşteri memnuniyetini ön planda tutuyor. Altınçelik imalat ve showroom alanlarının yer aldığı 2000m2 açık 3500m2 kapalı alana sahip modern ekipmanlarla donatılmış merkezinde, uzman personeli ile imalat ve satışına devam ediyor. Babası, Gaziantepli Kasa ustası Kemal UÇAR’ın güvenilir kasaların üretmekteki çalışmalarını örnek aldığını söyleyen Ersin UÇAR, gelişen teknoloji ile tecrübeyi birleştirerek Altınçelik’i bir marka haline getirdiklerini belirtti. Uçar;”Babam Kemal UÇAR, işini severek yaptığı için çok başarılı, çok yönlü çözümleri, çalışkan, üretici, saygın bir ustadır. Değerli ustam babam Kenal UÇAR’dan aldığım bilgi ve birikim ile kasa üretimimizi gelişen teknoloji ile birleştirerek yurtiçi ve yurt dışında çok geniş müşteri kitlesine ulaştık. Başarımızın en büyük sırrı işimizi severek yapmamız ve işimizin takipçisi olmamızdır ” diye konuştu.

blog1

Hangi sektörler kasa kullanmayı tercih ediyor?

Altınçelik firmasına yöneldiğimiz sorunun cevabı bizleri çok şaşırttı; öncelikle kuyumcu sektörünün geldiğini belirten Ersin Uçar,değerli emtia sahipleri maddi veya manevi değerli eşya sahibi herkes ve her firma çelik kasa kullanımını tercih ediyor. Öyle ki değerli çantaları olan bir hanım efendi için kasa odası, değerli saatleri olan bir beyefendi ye aynı zamanda sergileyebileceği saat kasası, antika merakı olan birine antika eserlerini saklayacağı kasalar yaptık. dediğim gibi değerli ürünlere sahip olan herkes kasa kullanıyor.ihtiyaç duyulan ürüne göre özel tasarımlar yapıyoruz.

Altınçelik firma sahibi

Altınçelik Para Kasaları ticaret hayatına nasıl başladı?

Altınçelik Kasaları’nın ticaret hayatı, babam Kemal Uçar’la 1974 yılında İstanbul’da başladı.Babam bu mesleğe Gaziantep’te çırak olarak başlamış ve bu işin sanatkârı olan ustadır. Gaziantep’te başlayan iş hayatını İstanbul’a geldikten sonra 1974 yılında kandi iş yerini açarak devam etmiştir. Kendi zamanının şartlarına göre, birikim ve tecrübesi sayesinde kasanın mantığını değiştirmiştir. İlk yatay kasayı yapan ilk güçlendirilmiş kapı arkası desteklenmiş kasaları yapan babamdır. Babamın zamanında kasalar çok basit, ince, tek gövdeli, arkasında herhangi bir desteği olmayan, koruyucu yapısı olmayan aslında bir metal kutuymuş. Babam bu kasaları geliştirerek kapı arkasına eklemeler yaparak , güçlendirerek kaynakla delinmemesini , darbelere dayanıklı olmasını,anahtar sistemini değiştirerek maymuncukla açılmasını engellemek için sistemler ,çözümler geliştirmiştir. Kuyumcuların bize 46 yıldır güvenip bizim kasamızı tercih etmesinin sebebide budur. Ürünlerimizin geçmişine bakıldığında ,Kasacı Kemal Usta’nın işindeki yeteneğin zanaatıdır, şimdi ise Altınçelik’in arge mühendislik çözümleri. Sonuç olarak, esasen ürünlerimizi tasarlarken zanaatkar geçmişimiz ile mühendisliğimizi birleştiriyoruz …